• restaurace

  zavřeno

 • icon_playground

  hřiště

  zavřeno

 • icon_driving

  driving

  zavřeno

 • Jistebnice, Czechia
 • Kontakt
 • Rezervace TeeTime

Způsob výuky

Golfová Akademie Čertova Břemene Vám nabízí zábavné učení, úspěch v tréninku a nadšení ve hře pod vedením profesionálních trenérů.

Mnozí si kladou otázku, zda je vůbec nutné učit se golf u profesionálního trenéra. Vždyť existuje mnoho způsobů jak se tuto hru naučit. Posuďte sami jak se golf nejlépe naučit.

Můžeme se učit podle golfové literatury

Existuje nepřeberné množství golfových knih a časopisů, které velmi podrobně popisují podstatu golfového švihu, výuky golfu atd… Je ovšem velmi obtížné se v takovém množství orientovat.

Samozřejmě, že není na škodu mít tuto literaturu jako doplňkovou četbu, která nám dá určitý přehled, pomůže pochopit zvláštní fenomen golfu v základech techniky, terminologii a pravidlech.

Samostudium pomocí literatury má však určité hranice. Například mnoho golfistů po přečtení knihy od Ben Hogana, “Five Lessons: The Modern Fundamentals of Golf“ má problém s pravotočivou rotací golfového míče. Ben Hogan měl problém s rotací právě opačnou.

Jeden můj přítel po přečtení jiné golf. knihy, kde autor zdůrazňoval dominantní práci levé paže u hráčů hrajících na pravou stranu, začal nosit aktovku plnou cihel pouze v levé ruce. Nevěděl, že autor byl levák, který hrál golf jako pravák.

Můžeme se učit od přátel

Mnoho z nás tak začínalo a proto vzniká tolik chyb ve švihu. Přátelé to myslí dobře, ale nemohou mít tolik zkušeností a praxe jako kvalifikovaný golfový profesionál.

Všichni jste se určitě setkali s komentářem na Vaši topnutou ránu, že se jedná o „Head up“ (zvednutou hlavu) a následnou radou: „zůstaň dole, drž hlavu na míči“. Tato rada tak sváže a zablokuje přirozený pohyb těla, že výsledným efektem jsou díry v zemi před g. míčem, nebo že krčíte paže v impaktu.

Velmi často poslouchám, proč ženám radím něco jiného než mužům, vždyť ony chtějí hrát golf stejně tak dobře a hlavně tak daleko jako jejich partneři. Dispozice obou pohlaví jsou však různé.

Krom jiného, muži inklinují více k silové hře z důvodu větší svalové hmotnosti a z toho plyne menší pohybový rozsah.

Ženy vzhledem k menší svalové hmotě a většímu pohybovému rozsahu (až o 20%) by měly využívat svůj cit pro rytmus a harmonii.

Můžeme se učit podle letu míče, který jsme odehráli

Tento učební proces je velmi zdlouhavý. Musíme být téměř denně na Driving Range, protože hledání správného úderu je ovlivněno výsledným efektem letu g. míče. To znamená, že jeden den se nám budou g. míče stáčet na pravou stranu od cíle, provedeme opravu držení posunem úchopu na gripu ve směru hodinových ručiček a dosáhneme rovné rány. Ale druhý den budou mít g. míče tendenci stáčet se na levou stranu od cíle. Můžeme se pokusit znovu opravit držení či se pokusit o změnu pohybu, švihu – budeme experimentovat.

Musí to být hrozný pocit stát na odpališti a nevědět kam poletí g. míč. Tohoto pocitu Vás může zbavit spolupráce s dobrým g. profesionálem.
 

Můžeme se učit pod dohledem profesionála PGA

Tato možnost stojí sice peníze, ale je nejefektivnější. Profesionál Vás naučí nejen základům golfu nebo zlepší techniku úderu, ale pomůže Vám najít tu správnou cestu jak mít z golfové hry radost a potěšení.

Pokud se rozhodnete pro spolupráci s golfovým profesionálem neznamená to, že musíte první tři výše uvedené možnosti zavrhnout. Čtěte golfovou literaturu či časopisy, hovořte o golfovém švihu s přáteli, poznáte, že nejste sami kdo má určité obtíže při golfu. Nebojte se komunikovat se svým profesionálem o tom, co jste právě přečetli, o svých pocitech při hře, tréninku atd…

Nyní je dobré vědět co například má takový dobrý profesionál splňovat

Je samozřejmé, že takovýto profesionál je členem uznané PGA, která zajišťuje jeho plnou kvalifikaci. Není pravidlem, aby vynikající hráč byl i výborným trenérem.

Při práci s profesionálním trenérem se snažte o tyto zásady

 1. Určete si cíl na čem chcete pracovat
  • mějte přehled, kolikrát jste na dráze po úderu z odpaliště
  • kolik potřebujete úderů, na dosažení jamkoviště
  • kolik patů potřebujete na jamkovišti
  • kolik úderů potřebujete do jamky z písečné překážky u jamkoviště
  • atd… 
 2. Snažte se vzít si z hodiny co nejvíce.
  • Nemá cenu si brát hodinu u někoho, komu nevěříte, mezi Vámi a profesionálem by měla být vzájemná důvěra, pokud máte dojem, že tuto důvěru ztrácíte, najděte si jiného profesionála
 3. Buďte upřímní.
  • Je jedno, zda máte první či x-tou hodinu u profesionála – Váš trenér by Vás měl poznat, potřebuje si udělat obraz o Vašich pocitech, možnostech a schopnostech. Jedině tak Vám může pomoct a společně najít tu správnou cestu. Nemějte trapný pocit, že to co vypadá tak jednoduše Vám prostě nejde. Věřte mi, není nic, co by již Váš profesionál neviděl nebo neslyšel.
 4. Poslouchejte pozorně Vašeho profesionála.
  • Nesnažte se okamžitě dělat to, co je Vám vykládáno, pokuste se počkat a potom začněte společně pracovat. Nebojte se, že hned zapomenete, co bylo předvedeno a vysvětleno, pokud si to okamžitě nezkusíte. Opak je pravdou, takto nedočkaví žáci na otázku na čem pracujeme, odpovídají vždy:
   Ano, Ano, Prosím?
   Koncentrujte se, dělejte si poznámky, mějte vždy oči a uši otevřené.
 5. Překonejte nedůvěru.
  • Často se setkávám s názorem, že to co vysvětluji a předvádím je snadné pro mne, ale co oni. Veškeré činnosti, které ovládáte, jsou pro Vás také snadné, ale psát nebo chodit jste se nenaučili okamžitě. Nepropadejte panice, neztrácejte důvěru, pokud hned nevidíte zlepšení.
 6. Ptejte se
  • Nebojte se, že Vaše otázky nebudou dost chytré, ptejte se i na jednoduché věci třeba stokrát, jste to Vy, kdo platíte a za své peníze byste se měli něco dozvědět.
    

Na závěr 10 pravidel pro Váš úspěch

Tým Five Star Golf Acadamy  se těší na zlepšení vaší golfové hry v golfovém resortu Čertovo Břemeno. 

Hodně úspěchů v golfu Vám přeje

Mgr. Petr Němec
PGA Master Professional

Přijeďte na víkend

Přijeďte si zahrát

Zůstaňte v kontaktu

Partneři