• restaurace

  zavřeno

 • icon_playground

  hřiště

  zavřeno

 • icon_driving

  driving

  zavřeno

 • Jistebnice, Czechia
 • Kontakt
 • Rezervace TeeTime

Na pravou míru

Mezi obyvateli Aleniny Lhoty a Jistebnicka panují určité obavy z důsledků výstavby ubytovacího zařízení a dopadů, které bude mít přítomnost zařízení tohoto typu na místní krajinu, dopravu i život v obci. Je proto nezbytné před znepokojením nezavírat oči a obavy uvést na pravou míru.

PŮJDE O MEGALOMANSKÝ PROJEKT NA ROZLOZE 1,4 HA
STAVBA ZABERE JEN 0,9 HA

Z parcel o rozloze 18 000 m2 bude na objekt pro ubytování využito cca 5000 m2, dalších 4000 m2 představuje vnitřní parkoviště, do kterého bude přesunuta většina stávajících parkovacích míst u silnice. Ubytovací kapacita je navržena na 35 dvoulůžkových pokojů. Přízemní jednopodlažní stavba díky pokrytí zeminou a zelení téměř splyne s okolním terénem, tak jako je tomu už u stávající klubovny.

STAVBA NEGATIVNĚ OVLIVNÍ SPODNÍ VODY V ÚZEMÍ VYBUDOVÁNÍM 27 VRTŮ
VODU DODÁ EXISTUJÍCÍ STUDNA. JEJÍ KAPACITA POSTAČÍ

Spodní vody vybudování uvažovaných 15–20 vrtů pro tepelná čerpadla neohrozí (čerpadla podzemní vodu neovlivňují). Nové studny nejsou uvažovány. Zdrojem pitné vody bude stávající studna v rámci golfového areálu. Projekt navíc počítá s využíváním dešťové i šedé vody. Minimalizuje dopady na životní prostředí (jak dokládají odborná vyjádření expertů).

S UBYTOVÁNÍM SE ZÁSADNĚ ZVÝŠÍ DOPRAVA A POHYB V LOKALITĚ
DOPRAVA SE ZKLIDNÍ, PROVOZ BUDE MENŠÍ

Doprava se díky umístění ubytování přímo u golfového hřiště naopak sníží. V současné době musejí hráči každý den dojíždět na hřiště ze vzdálenějších ubytovacích kapacit. To se díky novému ubytování změní – návštěvníci přijedou na začátku víkendu nebo turnaje a odjedou až na jeho konci. Sníží se tak počet automobilů a celkový pohyb lidí spojený s golfem se omezí pouze na areál golfového hřiště. Věříme také, že snížení intenzity dopravy povede ke zlepšení kvality ovzduší.

VĚTŠÍ MNOŽSTVÍ AUT ZHYZDÍ OKOLÍ
AUTA SCHOVÁME DOVNITŘ, ABY U SILNICE NERUŠILA

V rámci projektu počítáme s přesunem většiny venkovních parkovacích míst do vnitřního parkoviště, aby pobyt v místní přírodě nebyl rušen pohledem na zaparkovaná auta.

 

Přijeďte na víkend

Přijeďte si zahrát

Zůstaňte v kontaktu

Partneři